How to Root Huawei Honor U8860 Version 2.3.6 Click Me – looking for solutions problem

Home  >>  Huawei Firmwares Section  >>  How to Root Huawei Honor U8860 Version 2.3.6 Click Me – looking for solutions problem

How to Root Huawei Honor U8860 Version 2.3.6 Click Me – looking for solutions problem

On January 17, 2015, Posted by , In Huawei Firmwares Section, With 3 Comments

/


Procedure

1) Download root_boot_dload Fertxter

2) Format your SD card in FAT32(NO NEED TO FORMATE IF ITS ALREADY FAT32)

3) create a folder dload off course Along without the quotes on to the root of your SD card.

4) Extract the UPDATE.APP from the stock ROM and place it in dload

5) Power off your phone Along with sd card inside.

6) Power on by pressing POWER+VOLUME UP+VOLUME DOWN Button if done properly you will see progress bar saying UPDATING! after its done it will reboot automatically

After you do programs then use SuperOneClick to Root your Mobile then wait and relax title=wink

/
CLICK ROOT ONLY AND WAIT UNTIL DONE title=wink
/

/

My Finish Product
/

Orig. Links

Thanks for the view title=wink

3 Comments so far:

  1. I just want to mention I’m all new to blogging and site-building and absolutely loved your web site. More than likely I’m planning to bookmark your site . You really have fantastic articles. With thanks for sharing your website page.

  2. Keep up the fantastic piece of work, I read few posts on this internet site and I think that your web blog is really interesting and contains lots of superb information.

  3. Kurye olarak hizmet veren kişiler, bulundukları lokasyondaki her adrese en kısa sürede ulaşma yolunu bilirler. Üstelik verilen bu görevi hava, trafik ve buna benzer diğer olumsuz şartlardan etkilenmeden yerine getirirler. Yani iş hayatı başta olmak üzere hayatın hemen her alanında önemli görevleri üstlenebilir ve başarıyla yerine getirebilirler. Özellikle büyük şehirlerdeki trafik kaosu ve adres konusundaki karmaşa göze alınırsa, kurye hizmetlerinden faydalanmanın bazı durumlarda zorunlu hale geleceği anlaşılabilir. Örneğin İstanbul’un bir noktasından diğer bir noktasına acil şekilde önemli bir evrak ulaştırmak gerektiğinde ya da hastanızın ihtiyacı olan ilacı acil ve güvenli bir şekilde ulaştırmak gerektiğinde, İstanbul moto kurye hizmetimizden faydalanarak sorununuza çözüm üretebilirsiniz.