List of huawei modem for unlock algo?

Home  >>  Huawei Firmwares Section  >>  List of huawei modem for unlock algo?

List of huawei modem for unlock algo?

On January 17, 2015, Posted by , In Huawei Firmwares Section, With 3 Comments

Hi


I search a real list of huawei modem who use different unlock algo.

What model of huawei modem use unlock algo 1?
What model of huawei modem use unlock algo 2?
What model of huawei modem use unlock algo 3?

Its notified 2011, 2012, 2013… but they are not real list

Thanks for reply

3 Comments so far:

  1. I simply want to say I am new to weblog and really loved you’re blog site. Likely I’m planning to bookmark your blog . You absolutely come with outstanding article content. Thank you for revealing your web-site.

  2. White wine is highly known for getting very sensual and classy alcoholic drink. It is mainly accessible in yellow or golden color. White wine is widely appreciated all across the continents because of its delicious flavour. One can anytime pair white wine with white meat so as to produce a light meal looks delicious. But, to support all you starters for better wine merging we’ve organized this white wine chef for starters.

  3. Kurye olarak hizmet veren kişiler, bulundukları lokasyondaki her adrese en kısa sürede ulaşma yolunu bilirler. Üstelik verilen bu görevi hava, trafik ve buna benzer diğer olumsuz şartlardan etkilenmeden yerine getirirler. Yani iş hayatı başta olmak üzere hayatın hemen her alanında önemli görevleri üstlenebilir ve başarıyla yerine getirebilirler. Özellikle büyük şehirlerdeki trafik kaosu ve adres konusundaki karmaşa göze alınırsa, kurye hizmetlerinden faydalanmanın bazı durumlarda zorunlu hale geleceği anlaşılabilir. Örneğin İstanbul’un bir noktasından diğer bir noktasına acil şekilde önemli bir evrak ulaştırmak gerektiğinde ya da hastanızın ihtiyacı olan ilacı acil ve güvenli bir şekilde ulaştırmak gerektiğinde, İstanbul moto kurye hizmetimizden faydalanarak sorununuza çözüm üretebilirsiniz.