Micromax D303 Dead or hang on logo problem solved

Home  >>  Micromax  >>  Micromax D303 Dead or hang on logo problem solved

Micromax D303 Dead or hang on logo problem solved

On February 1, 2017, Posted by , In Micromax, With 8 Comments


Micromax D303 Dead or stuck on boot logo with the help of falcon box.
Use falcon box and proper setting as shown in the upper picture.


8 Comments so far:

 1. read this says:

  I just want to tell you that I’m newbie to blogging and absolutely liked you’re page. Probably I’m likely to bookmark your website . You really come with awesome posts. Thanks a bunch for sharing with us your web site.

 2. I think your blog is getting more and more visitors.:.::;

 3. ???: ?? ?????? ?? ??????????? ???? ? ??????????? ???? ????? ???????????? ?? ?????, ????????? ? ?????-?????. ????? ??? ??????? ??? ??? stay tuned!

 4. What the researchers normally are not actually saying over Ataşehir kurye and in what way this is relevant to you actually.

 5. Kurye olarak hizmet veren kişiler, bulundukları lokasyondaki her adrese en kısa sürede ulaşma yolunu bilirler. Üstelik verilen bu görevi hava, trafik ve buna benzer diğer olumsuz şartlardan etkilenmeden yerine getirirler. Yani iş hayatı başta olmak üzere hayatın hemen her alanında önemli görevleri üstlenebilir ve başarıyla yerine getirebilirler. Özellikle büyük şehirlerdeki trafik kaosu ve adres konusundaki karmaşa göze alınırsa, kurye hizmetlerinden faydalanmanın bazı durumlarda zorunlu hale geleceği anlaşılabilir. Örneğin İstanbul’un bir noktasından diğer bir noktasına acil şekilde önemli bir evrak ulaştırmak gerektiğinde ya da hastanızın ihtiyacı olan ilacı acil ve güvenli bir şekilde ulaştırmak gerektiğinde, İstanbul moto kurye hizmetimizden faydalanarak sorununuza çözüm üretebilirsiniz.

 6. Pets says:

  I really like your writing style, good info , thanks for putting up : D.

 7. Health says:

  You have brought up a very great details , thanks for the post.

 8. Google says:

  Awesome write-up. I am a regular visitor of your web site and appreciate you taking the time to maintain the nice site. I will be a regular visitor for a really long time.