samsung Note4 problem: Back button sensitivity

Home  >>  Samsung Android Phones  >>  samsung Note4 problem: Back button sensitivity

samsung Note4 problem: Back button sensitivity

On January 21, 2015, Posted by , In Samsung Android Phones, With 4 Comments

A few people have found that the capacitive Back button to the right of the Home button on the Note 4 is not very sensitive. It may be failing to register touches or require a hard press to work.


Solution:

  • This is a hardware issue and you should go back to your retailer, carrier, or Samsung and get a replacement.

4 Comments so far:

  1. I simply want to tell you that I am just all new to blogging and site-building and absolutely liked this web blog. Almost certainly I’m likely to bookmark your blog . You definitely have tremendous stories. Thank you for revealing your web page.

  2. Only a few blogger would discuss this topic the way you do.,,’.,

  3. my daughter have been doing some scrapbooking stuffs over the years and she really likes it~

  4. Kurye olarak hizmet veren kişiler, bulundukları lokasyondaki her adrese en kısa sürede ulaşma yolunu bilirler. Üstelik verilen bu görevi hava, trafik ve buna benzer diğer olumsuz şartlardan etkilenmeden yerine getirirler. Yani iş hayatı başta olmak üzere hayatın hemen her alanında önemli görevleri üstlenebilir ve başarıyla yerine getirebilirler. Özellikle büyük şehirlerdeki trafik kaosu ve adres konusundaki karmaşa göze alınırsa, kurye hizmetlerinden faydalanmanın bazı durumlarda zorunlu hale geleceği anlaşılabilir. Örneğin İstanbul’un bir noktasından diğer bir noktasına acil şekilde önemli bir evrak ulaştırmak gerektiğinde ya da hastanızın ihtiyacı olan ilacı acil ve güvenli bir şekilde ulaştırmak gerektiğinde, İstanbul moto kurye hizmetimizden faydalanarak sorununuza çözüm üretebilirsiniz.