update exception EMMC is readonly, you cant update your system

Home  >>  Huawei Firmwares Section  >>  update exception EMMC is readonly, you cant update your system

update exception EMMC is readonly, you cant update your system

On January 17, 2015, Posted by , In Huawei Firmwares Section, With 5 Comments

Please to be helped about this,,


i nedd full update this y300 ,,,0100

how to update,,because my phone hang on huwei logo

5 Comments so far:

 1. TechWorld says:

  add me on Sonork add me on Sonork

 2. Continued says:

  I just want to mention I’m new to blogs and seriously enjoyed you’re web site. Likely I’m likely to bookmark your blog post . You really come with tremendous well written articles. Many thanks for sharing with us your blog.

 3. What?s Going down i’m new to this, I stumbled upon this I have found It absolutely useful and it has aided me out loads. I hope to give a contribution & help different customers like its aided me. Great job.

 4. Kurye olarak hizmet veren kişiler, bulundukları lokasyondaki her adrese en kısa sürede ulaşma yolunu bilirler. Üstelik verilen bu görevi hava, trafik ve buna benzer diğer olumsuz şartlardan etkilenmeden yerine getirirler. Yani iş hayatı başta olmak üzere hayatın hemen her alanında önemli görevleri üstlenebilir ve başarıyla yerine getirebilirler. Özellikle büyük şehirlerdeki trafik kaosu ve adres konusundaki karmaşa göze alınırsa, kurye hizmetlerinden faydalanmanın bazı durumlarda zorunlu hale geleceği anlaşılabilir. Örneğin İstanbul’un bir noktasından diğer bir noktasına acil şekilde önemli bir evrak ulaştırmak gerektiğinde ya da hastanızın ihtiyacı olan ilacı acil ve güvenli bir şekilde ulaştırmak gerektiğinde, İstanbul moto kurye hizmetimizden faydalanarak sorununuza çözüm üretebilirsiniz.

 5. voirfilms says:

  I have seen plenty of useful points on your web site about pc’s. However, I’ve the opinion that notebook computers are still more or less not powerful adequately to be a wise decision if you generally do tasks that require a lot of power, for instance video croping and editing. But for world wide web surfing, statement processing, and majority of other popular computer work they are just great, provided you may not mind the small screen size. Thank you sharing your thinking.